Vyprazdňující amnestie?

Nezařazené — By on 6.1.2013 19:58

Vyprazdňující amnestie?

Klausova amnestie mě přijde celkem v pořádku, pravda – také bych se přimlouval za  podrobnější specifikaci trestných činů – aby nevznikalo podezření, že jde kromě jiného o globální pardon mnoha “kamarádům”.

Co mě ale poněkud vzrušuje, jsou zmínky, např p. Haška z ČSSD, ale i jiných – že amnestie je také užitečná proto, že pomáhá řešit problém našeho vězeňství.

Tedy přeplnění věznic. Vezmeme li v úvahu, že velká část těch, co sedět mají, nesedí a i tak jsou věznice přeplněné – je to zjevný nedostatek v odhadu, jakou kapacitu věznic potřebujeme.

Tady se samozřejmě nedá vycházet ze zahraničních vzorů, protože u nás se prostě podvádí a porušuje zákon víc, než v civilizovanějších zemích.

No tak je třeba stavět věznice! Velké, pro mnoho vězňů, protože potřebujeme zavírat a zavírat!

Ale řešit problém tím, že vždycky když budou věznice plné, že bychom je amnestií trochy vyprázdnili, aby byly volné pro nové vězně… kteří by tam nebyli déle, než do další amnestie? To snad ne.

A fascinuje mě pohled politiků, jako je např. p. Hašek apod., kteří  takové řešení dokonce pochvalují.

Ze všech apektů současného stavu českého  práva a spravedlnosti – je problém přeplněných věznic – tím nejmenším.

Bez ohledu na amnestie.

doplněno 2.1.2013: Podle řady právních rozborů se ukazuje, že to víc než amnestie byl spíš dárek řadě kamarádů a přátel…  I když nelze přehlédnout, že media samozřejmě vytahují jednotlivé případy tak, že to samotnou amnestii deformuje. Mě by stačilo, kdyby z ní byly vyňaté i všechny činy spojené s korupcí apod. přesahující částku… nebo sazbu.. atd. Ale všichni víme, že Klaus na korupci dlouhodobě neveří. Vlastně neví co to je? Vždyť synovi na školu přispěl Martin Roman z Čezu 100 miliony…


Více se múžete dočíst v celém článku Vyprazdňující amnestie?. Nezabudněte si také pročíst ostatní články našeho magazínu.

Náhodné články:

Tags: ,

Comments are closed.