Údržba sedací soupravy z kůže

Dům a zahrada, Obchod, Řemesla a služby — By on 7.10.2013 13:05

Pokud se rozhodnete pro koupi sedací soupravy, musíte počítat s tím, že je to velmi drahá záležitost. Ale samozřejmě Vám to velmi pozvedne dizajn Vaší místnosti. Musíte také počítat se zvýšenou údržbou.
Jak máte udržovat koženou sedací soupravu, to by Vám měli vysvětlit hned v obchodě, kde ji kupujete. Je velmi důležité, abyste ji dali na správné místo. Nikdy se nesmí vystavovat přímému slunečnímu záření, ani jí nesmíte dávat blízko tepelného zdroje. Kůže by se na sedací soupravě vysušovala a praskala. Pokud se Vám už stane a na sedací soupravu se Vám něco vylije, nikdy se nesnažte toto vysoušet fénem. Vážná poškození na kůži by mohlo také zapříčit, pokud byste použili nějaké odstraňovače skvrn, vosk, terpentýn, benzín apod. Zacházejte také opatrně se spreji na povrchové úpravy. Pokud se rozhodnete takové spreje použít, přečtěte si pozorně příbalový leták a nikdy nepoužívejte sprej s prošlou dobou trvanlivosti. Mohli byste si sedačku nadobro poškodit.
Pokud budete mít koženou sedačku, lze z ní snadněji stírat prach, jako když máte látkovou. Prach stírejte pravidelně mírně navlhčeným hadříkem a pak vytřete do sucha hadříkem flanelovým. Někteří lidé také používají vlhčené kapesníčky, které se používají na dětskou pokožku.
Je doporučeno používat pečující prostředky alespoň 2-3 krát za rok, aby si kůže zanechala svoji původní barvu, lesk a vláčnost. Po zakoupení sedačky, takový přípravek použijte poprvé až tak za 6 měsíců užívání. Pokud přípravek použijete, tak si ho naneste na suchý hadřík a aplikujte ho rovnoměrně krouživými pohyby po celé ploše sedací soupravy.
Po asi třech hodinách je přípravek vsáknutý do kůže. Kůže je měkčí a snadnější v dalším ošetřování.
Kůže je přírodní materiál, a pokud sedačku používáte každodenně nesedejte si pořád na stejné místo, protože se Vám jinak stane, že se kůže bude na jedné straně víc opotřebovávat a bude znatelné jejich jednostranné opotřebení. Pokud si takovou sedačku pořídíte, tak Vám přejeme, abyste byli dlouho spokojeni.
Pokud si nebudete jisti její údržbou v čištění a impregnací rádi Vám poradíme a pomůžeme.
A co na to J&H Úklid?
Pokud se rozhodnete využít služby naší úklidové firmy, jsme tu pro Vás k dispozici 24 hodin denně / 7 dní v týdnu / 365 dní v roce. Provádíme kompletní úklidové služby – strojové čištění všech druhů podlah, čištění kožených sedaček, mytí oken, čištění koberců, ale spoustu dalších úklidových služeb v lokalitách Praha, Brno, Vyškov, Slavkov, Prostějov, Olomouc, Zlín a další města ČR.

Náhodné články:

Tags: , , , ,

0 Comments

You can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment