Týden ve fotografii: nejzajímavější obrázky uplynulých 7 dní

Nezařazené — By on 26.8.2012 19:00

Vždy v neděli vám přinášíme výběr nejlepších fotografií uplynulého týdne. Měla by to být především neobvyklá témata, o kterých se médiích nepsalo – a které se někomu podařilo zajímavých nebo netradičním způsobem vyfotografovat.

Podívejte se na fotografie z minulého týdne. Minipříběhy z celého světa

Pondělí: Před deštěm

Na fotografii Arna Balzariniho je v pozadí vidět blesk osvětlující ponurou tmavou oblohu posetou černými mraky. Turista pozoruje představení jako divák něčeho nečekaného. Snímek vznikl u hory Piz Titschal ve švýcarském Graubündenu

 

Úterý: Knihovna pod širým nebem

Fotografie zachycuje návštěvníky, jak si procházejí obrovskou knihovnu pod širým nebem. Jde bohužel jen o dočasnou instalaci italskéhho umělce Massima Bartoliniho. Našli byste ji u vinohradu Saint-Peters Abbey v belgickém Gentu. 

Čtěte také | OBRAZEM: Je tohle ještě umění? Vítejte na basilejské přehlídce Art 43

Středa: Hrátky s nebezpečným medvědem

Snímek zachycuje Ghasirama Kisana, jak si hraje s Buddu, jedenapůlročním medvědem pyskatým, u svého domu v indické vesnici Lakhapada. Šelma k nim před časem zabloudila, když se snažila ulovit kozu a pronásledovala jedno stádo koz. Od té doby ve vesnici s rodinou Kisanových spokojeně žije. Fotografie zachycuje druhou (lepší) tvář medvědů pyskatých, kteří umějí být výjimečně i nebezpeční a napadat lidi. Čtěte více zde: Nejhorší lidožrouti v dějinách: Požírač obličejů z Mysore.

VIDEO: Lední medvěd použil nástroj, aby utekl ze zoo. Jak chytrá jsou zvířata?

Čtvrtek: Rozzlobená sopka

Popel a pára chrlí z vulkánu Tungurahua v Ekvádoru. Kolem stovky rodin muselo být kvůli erupci evakuováno. Erupce nepatří k nejsilnějším, ale i tak kouř a popel dosahovaly výšky až 4 kilometry. Sopka je vysoká 5 023 metrů. Nejsilnější výbuch z posledních let byl zaznamenám před šesti lety – sopečný popel zasypal téměř dvě stě tisíc hektarů zemědělské půdy.

Cesta do středu Země. Na Islandu můžete vstoupit do nitra sopky

 

 

Pátek: Požár s krásným jménem

Snímek zachycuje ohořelé auto, které jediné spolu s ohořelými kmeny stromů zůstalo na místě po ničivém požáru Ponderosa v Kalifornii. Požár vznikl minulou sobotu a poničil desítky budov a spálil více jak 24 000 arů půdy. Poetický název daly požáru místní borovice druhu Pinus ponderosa. 

Více se múžete dočíst v celém článku Týden ve fotografii: nejzajímavější obrázky uplynulých 7 dní. Nezabudněte si také pročíst ostatní články ze sekce Lidé a cesty"">Lidé a cesty.

Náhodné články:

Tags: , , , ,

0 Comments

You can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment