Týden ve fotografii: nejzajímavější obrázky uplynulých 7 dní

Nezařazené — By on 17.6.2012 18:52

Vždy v neděli vám přinášíme výběr nejlepších fotografií uplynulého týdne. Měla by to být především neobvyklá témata, o kterých se médiích nepsalo – a které se někomu podařilo zajímavých nebo netradičním způsobem vyfotografovat.

Podívejte se na fotografie z minulého týdne!

Pondělí: Medvědi a turisté

Dvouleté mládě ledního medvěda se snaží dostat z jednoho kusu ledovce na druhý, a přiblížit se tak k turistické lodi (na Špicberkách v Severním ledovém oceánu). Špicberky letos očekávají rekordní počet turistů, a to až        39 000.  

 

Úterý: Hurá na sardinky

Fotografie zachycuje okamžik z vrcholné lovecké sezóny sardinek v Jižní Koreji v Namhae. Sardinky jsou významným zdrojem potravy nejen pro lidi, ale i pro celé zástupy ryb (žraloky, lososa, platýze a další) a jiná zvířata (pelikány, mořské racky…). Obrovské množství živočichů je na populaci sardinek doslova závislých.

 

Středa: Šestinohé telátko

Ve Španělsku se narodilo tele se šesti nohama. Dvě přebývající končetiny se mu houpají na hřbetě. Většina zvířat s podobnou vadou nemají šanci na přežití, nebo je čeká výrazně kratší život. Přečtěte si také náš článek Dvouhlavá zvířata jsou děsivý omyl přírody. Podívejte se na největší sbírku světa

 

Více se múžete dočíst v celém článku Týden ve fotografii: nejzajímavější obrázky uplynulých 7 dní. Nezabudněte si také pročíst ostatní články ze sekce Lidé a cesty"">Lidé a cesty.

Náhodné články:

Tags: , , , , , , , , , ,

0 Comments

You can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment