Týden ve fotografii: nejzajímavější obrázky uplynulých 7 dní

Nezařazené — By on 25.11.2012 19:38

Vždy v neděli vám přinášíme výběr nejlepších fotografií uplynulého týdne. Měla by to být především neobvyklá témata, o kterých se v médiích nepsalo – a která se někomu podařilo zajímavých nebo netradičním způsobem vyfotografovat.

Podívejte se na snímky z minulého týdne. Minipříběhy z celého světa

Pondělí: Boj proti establishmentu

Fotografie s maskovanými protestujícícmi vznikla ve Španělsku při demonstracích, které zemí otřásaly. Protestující zachycení na snímku jsou zaměstnanci koncernu Telefónica a fotograf je zachytil na ulici v Barceloně před budovou, kde mělo vedení zasedání ve středu 21. listopadu. Lidé protestovali hlavně proti úsporným opatřením

 

Úterý: Plastové ryby velké jako dům

Sochy obrovských ryb na snímku Arta Seitze jsou vyrobeny z vytříděného plastu. Jsou vystavené ve Fort Lauderdale v americké Floridě.

  

Středa: Z očí do očí

Sokolník Christopher Kapral předváděl své kousky s kání Harrisovou, když se fotografu Macieji Kulczynskému podařilo vyfotografovat krásného dravce z toho nejlepšího úhlu – tváří v tvář. Při pohledu na fotografii máte pocit, že se vám káně každou chvíli zabodne do obličeje.

Káně se používají k vyhánění jiných ptáků v různých veřejných prostorách – tento snímek je například ze stadionu v polské Vratislavi. Přítomnost dravce je hrozbou pro ostatní ptáky, kteří si tak v místě nestaví hnízda a neničí a neznečišťují trávník.

Jiná fotografie káně Harrisovy vyhrála prestižní fotosoutěž: Vítězné fotografie přírody podle časopisu National Wildlife.

 

Čtvrtek: Velbloudi, kam oko dohlédne

Více se múžete dočíst v celém článku Týden ve fotografii: nejzajímavější obrázky uplynulých 7 dní. Nezabudněte si také pročíst ostatní články ze sekce Lidé a cesty"“>Lidé a cesty.

Náhodné články:

Tags: , , ,

Comments are closed.