Týden ve fotografii: nejzajímavější obrázky uplynulých 7 dní

Nezařazené — By on 18.11.2012 22:04

Vždy v neděli vám přinášíme výběr nejlepších fotografií uplynulého týdne. Měla by to být především neobvyklá témata, o kterých se v médiích nepsalo – a která se někomu podařilo zajímavých nebo netradičním způsobem vyfotografovat.

Podívejte se na snímky z minulého týdne. Minipříběhy z celého světa

Pondělí: Kostkový král

Výstava The Art of the Brick prezentovala díla newyorského umělce Nathana Sawayae. Pořádalo ji singapurské ArtScience Museum. Sawaya není jen tak ledasjaký umělec, je to spíš lego-umělec. Svá díla staví výhradně z kostek lega. A možná se mu i podařilo lego povýšit na umění.

 

Úterý: Snová krajina

Snová fotografie Ference Kalmandyho  vznikla u jezera Pécs u vesnice Orfu v Maďarsku, asi 200 kilometrů jižně od Budapešti. Poznejte Polsko: začněte na Mazurských jezerech.

 

Středa: Děti bojují za delfíny

Letecký snímek Kin Cheunga zachycuje asi 800 dětí z Hongkongu spolu se svými učiteli ze 14 škol, jak se spolu s dalšími dobrovolníky schromáždili na pláži Repulse Bay Beach, aby upozornili na nutnost záchrany delfína indočínského. Vyslyší jejich volání i ostatní?

 

Čtvrtek: Další gorila na světě

Čtyřdenní mládě gorily se narodilo v safari Ramat Gan nedaleko Tel Avivu v Izraeli. Gorily nížinné i horské jsou kriticky ohroženy. Byly ilegálně loveny, ubývá jim biotop a před několika lety je málem vyhubil virus Ebola. Podle studie z roku 2006 otištěné v odborném časopise časopise Science zabila Ebola ve střední Africe kolem 5 000 goril. Studie potvrzuje, že spojení komerčního lovu a tohoto viru by mohlo přímo ohrozit přežití goril jako druhu.

 

Pátek: Dětský pohled

Policista ve službě zaujal malou holčičku ve městě Mingora v Pákistánu. Je to právě měsíc, co střelec Tálibánu zastřelil Malalu Yousufzai v údolí Swat, a potrestal ji tak za to, že prosazovala vzdělání žen.

Více se múžete dočíst v celém článku Týden ve fotografii: nejzajímavější obrázky uplynulých 7 dní. Nezabudněte si také pročíst ostatní články ze sekce Lidé a cesty"“>Lidé a cesty.

Náhodné články:

Tags: ,

Comments are closed.