Sexappeal korpulentních žen: Přitahují hlavně vystresované muže, tvrdí studie

Nezařazené — By on 12.8.2012 19:54

Věda a poznání

Tloušťka znamená podvědomě bezpečí…

Viren Swami z londýnské Westminsterské univerzity se svým týmem potvrdil domněnku, že lidé i zvířata mají po stresových zážitcích větší potřebu bezpečí. A z evolučního hlediska jsou zaoblenější ženské tvary příslibem dostatečného přístupu k potravě, lepšího zdraví a stabilnějšího ženského cyklu než hubené ženy, potvrdili vědci dřívější poznatky.

V aktuální studii měli v jedné pokusné skupině zhruba 80 evropských mužů a zvlášť srovnávací kontrolní skupinu. Muži v první skupině museli ve standardizovaných stresových testech spatra hovořit před komisí a řešit relativně jednoduchou početní úlohu.

Po dvacetiminutové přestávce měli z deseti fotografií ženských postav vybrat tu ideální a také ukázat nejhubenější a nejtlustší, která jim ještě připadá přitažlivá. Muži v kontrolní skupině měli ženy posuzovat, aniž by předtím byli vystaveni stresové situaci.

Výsledkem bylo, že vystresovaným mužům se líbily baculatější ženy celkově více než mužům v kontrolní skupině. Za největší krásky prohlašovali muži po prodělaném stresu spíš ty s vyšší hmotností. Vědci se přitom v pokusu snažili co nejvíc vyloučit vlivy stáří, hmotnosti nebo pocitu hladu u mužů, kteří byli zapojeni do pokusu.

FOTO: Obraz Fernanda Botera

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Více se múžete dočíst v celém článku Sexappeal korpulentních žen: Přitahují hlavně vystresované muže, tvrdí studie. Nezabudněte si také pročíst ostatní články ze sekce Věda a poznání.

Náhodné články:

Tags: , , , ,

0 Comments

You can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment