První Číňanky ve vesmíru: oddělené toalety a zvukotěsná ložnice

Nezařazené — By on 14.6.2012 20:14

Technika

„Přestože modul má vnitřní rozlohu 15 metrů krychlových, astronautka bude mít vlastní toaletu a zvukotěsnou ložnici, která by měla přispět k ochraně jejího soukromí,“ uvedl Pchang Č’-chao, výzkumný pracovník čínské akademie vesmírných technologií.

„Bude se moci také omývat houbou a bude mít k dispozici větší příděl vody než její mužští kolegové. Dokonce si do kosmu vezme nějaké speciální kosmetické přípravky,“ dodal.

Čínské astronautky musí být dokonalé. Duševně i tělesně

Trojice astronautů je již podle čínských médií připravena v kosmickém středisku Ťiou-čchüa, které se nachází v poušti Gobi v severozápadní provincii Kan-su, a podstupuje závěrečné testy. Zatím zůstává přísně střeženým tajemstvím, která ze dvou kandidátek – dvaatřicetiletá Wang Ja-pchin či o rok starší Liou Jang – se nakonec do kosmu podívá. Obě ženy působí jako pilotky v čínském letectvu a na let do vesmíru se připravují od roku 2010.

Jak vybrat astronautku z 500 milionů žen

 

Pro Čínu je její vesmírný program velkou prioritou.

Více se múžete dočíst v celém článku První Číňanky ve vesmíru: oddělené toalety a zvukotěsná ložnice. Nezabudněte si také pročíst ostatní články ze sekce Technika.

Náhodné články:

Tags: , , , , ,

0 Comments

You can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment