Poctivé české hračky nebo levné nekvalitní hračky z dovozu?

Nezařazené — By on 18.12.2011 21:09

Mnoho dospělých lidí mělo v dětství svou oblíbenou hračku, která s ním stárla a prožívala různá dobrodružství. Naši prarodiče si, v porovnání se současnými dětmi, neměli v podstatě s čím hrát, protože na trhu existovalo velice málo hraček, anebo protože hračky byly moc drahé a rodiče jim je jednoduše nekoupili. Naši prarodiče si tak mnohdy hráli jen s hračkami domácí výroby, které byly velice obyčejné a ne příliš atraktivní.
Hračky, které byly dostupné na trhu pro naše prarodiče, sice neoplývaly okouzlujícím designem, ale za to byly vyrobeny z kvalitních materiálů a úroveň zpracování byla precizní. Oblíbenými tak byly obyčejné dřevěné hračky a bavlněné panenky, prostě hračky, které vycházely především z přírodních materiálů.
Tehdy nebylo trendem vyrábět levné nekvalitní výrobky, na kterých by výrobci vydělávali na úkor spokojenosti zákazníků či dokonce na úkor zdraví malých dětí. Tehdy si firmy zakládaly na dobrém jménu, a proto také chtěly produkovat dobré věci. A to platilo i pro výrobu hraček.
Dnešní děti mají, co se týče hraček, zcela jiné možnosti než jejich prarodiče. K dostání jsou hračky všech možných materiálů – dřevěné hračky, gumové hračky, plyšové hračky, plastové hračky a mnoho dalších. Děti znají hračky pestrobarevných designů. Existují dokonalé podoby kreslených filmových postaviček, vytuněné káry, které jsou autentické s těmi skutečnými, roboti, kteří mluví a mnoho dalších neuvěřitelných hraček.
Díky globalizaci a moderním technologiím jsou ty nejmodernější hračky z celého světa dostupné i českým dětem, které tak mají možnost vybrat si z obrovského množství hraček na trhu. Navíc díky tomu, že na trhu hraček výrazně převyšuje nabídka poptávku, obyčejné hračky si mohou dovolit koupit svým dětem i chudší rodiče.
V současnosti existuje však jedno velké riziko, a to v kvalitě hraček. K dětem se mohou bohužel dostat i hračky ze zdravotně závadných materiálů. Některé firmy nedbají na zdraví dětí a snaží se jen vytvářet zisk na úkor zdraví malých zákazníků. Například některé čínské hračky jsou vyráběné z neatestovaných umělých materiálů a jsou velmi poruchové. Takovéto hračky se bohužel dostávají i na český trh. Prodejci je prodávají, protože jejich pořizovací cena je velmi nízká a oni na nich mohou snadno vydělat. Druhým negativem levných nekvalitních hraček z dovozu je, že postupně čím dál více vytlačují české výrobce s kvalitními hračkami, kteří si nemohou dovolit prodávat své poctivé výrobky tak levně.
Zkuste se tedy příště, při výběru nové hračky pro Vaše milované děti, zamyslet a podpořit české výrobce hraček. Vždyť i české dřevěné hračky mohou vypadat moderně a líbit se Vašim dětem. Navíc tím podpoříte českou ekonomiku.

Náhodné články:

Comments are closed.