Nejlepší fotografie Afriky. Objektivem expedice National Geographic

Cestování — By on 16.6.2012 19:08

Kromě mnoha jiných aktivit se National Geographic podílí také na spoluorganizaci expedic celého světa. Ve spolupráci s cestovní kanceláří Adventura už řadu let požádá atraktivní cesty do míst, kam se normálně nedostanete. Letos na jaře proběhla expedice do Tanzánie; vedla ji zkušená fotografka a naše spolupracovnice Soňa Karbusická, takže výprava byla zaměřená právě na fotografování. Po návratu vybrala Soňa Karbusická ty nejlepší fotografie, které se členům expedice podařilo udělat. Vychutnejte si krásu „černého kontinentu“ tak, jak ji vnímali členové National Geographic Society!

Fotografie Marty Krmelová se jmenuje Cestou necestou. Dvojice osamocených slonů proti horizontu působí jako obrovské monolity, na nichž si už čas i počasí vylámaly zuby…

 

 

Michal Fryš zachytil jedinečný moment, kdy přes silnici přeběhlo stádo zeber. Pohotovost a rychlý prst na spoušti se mu vyplatily… Zebrám to v černo-bílé vyložené sluší.

 

 

Václav Markvart zachytil krajinu. Slunce, stíny, rostliny, oblaka – kompozice je téměř dokonalá. Takhle nějak musel vypadat biblický Ráj. Není náhodou, že právě v takové krajině vznikli předchůdci člověka…

 

 

Afrika může fotografa zaujmout nejen krajinou a zvířaty, ale také lidmi a scénami z jejich života. Na této fotografii se to povedlo Jiřímu Klánovi.

 

 

Ing. Vladimír Polášek zachytil archetypální krajinu Tanzánie. Fotografie je zcela čistá, kontrast tří živlů (země, nebe a života) funguje na sto procent.

Více se múžete dočíst v celém článku Nejlepší fotografie Afriky. Objektivem expedice National Geographic. Nezabudněte si také pročíst ostatní články ze sekce Lidé a cesty"">Lidé a cesty.

Náhodné články:

Tags: , , , , , , ,

0 Comments

You can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment