Mladé gorily se naučily ničit pasti pytláků

Nezařazené — By on 30.7.2012 20:32

Příroda

Stejně jako se pytláci dokázali pomocí zbraní a pastí vyrovnat citlivým smyslům a obrovské síle goril, našly teď gorily zbraň proti pytlákům. Pracovníci Gorilí nadace Dian Fosseyové (Dian Fossey Gorilla Fund International) poprvé pozorovali, jak dvojice mladých goril zručně odstraňuje jednu z pastí, kterou pytláci nalíčili. 

Jedinečné video: Nejohroženější gorily světa vyšly z pralesa. A vypadají spokojeně

Pasti bývají většinou velice jednoduché – skládají se vlastně jen z dřevěných kolíků. Ale i tak stačí na to, aby gorilu zabily; právě to se stalo jen před několika málo dny. Její smrt však měla paradoxně i pozitivní vliv, díky ní se mladé gorily mohly seznámit s tím, jak past funguje. Den nato se několik malých goril přiblížilo opatrně k pasti a zničilo ji. „Věděli jsme, že gorily tohle umí, ale zatím jsme toto chování pozorovali jen u dospělých jedinců – nejčastěji u dominantních samců s šedou srstí. Tentokrát to ale zvládla dvě mláďata s pomocí jediného mladého samce,“ řekla Veronica Vecelliová, programová ředitelka nadace Dian Fosseyové. 

Více se múžete dočíst v celém článku Mladé gorily se naučily ničit pasti pytláků. Nezabudněte si také pročíst ostatní články ze sekce Příroda.

Náhodné články:

Tags: , , , , ,

0 Comments

You can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment