Letošní Sázavafest bude naprosto úžasný

Zábava — By on 9.7.2012 19:53

Letošní Sázavafest bude naprosto úžasný

Multižánrový a multikulturní festival Sázavafest slaví již 12 let svého trvání. Pořadatelé si proto připravili řadu překvapení a novinek, zejména v podobě největších hudebních hvězd současnosti. Festival nabídne celkem 5 hudebních scén, na kterých vystoupí během 3 dnů více než 120 účinkujících z ČR i zahraničí.

A slavit bude rozhodně co. Z české hudební scény bude oslavovat zejména kapela Mňága a Žďorp, která na festivalu plánuje zapít 25. výročí od svého založení. Na festivalu zahraje kapela hodinový průřez vlastní tvorbou a na pódiu se objeví hosté, například Michal Hrůza, Vypsaná Fixa, Tata Bojs, Tomáš Klus, Sto zvířat a další. Mezi další jubilanty bude patřit Michal Viewegh, který společně s návštěvníky oslaví své 50. narozeniny na velkolepé show. Velkým překvapením a výzvou letošní přehlídky bude pokus kapely Sto zvířat o oficiální český rekord. Za dohledu komisaře z Agentury Dobrý den se pokusí v průběhu třídenního festivalu zahrát 100 písní ve třech žánrových blocích nazvaných Oldies, Janies, Čerstvees a v jednom akustickém bloku v Balbínce.

 


Fun Loving Criminals

 

Fun Loving Criminals
 

 

 


Kaiser Chiefs

 

Kaiser Chiefs
 

 

 


Paul Oakenfold

 

Paul Oakenfold
 

 

Úplnou novinkou 12. ročníku Sázavafestu je Promopro Dance Hall, kde se návštěvníci mohou těšit na hvězdy elektronické scény. Vrcholem taneční části festivalu bude sobotní vystoupení Paula Oakenfolda na hlavním pódiu. Pro další DJe bude nově připravená Promopro Dance Hall plně vybavená pro strhující světelnou a zvukovou show. Zde se představí dobyvatelé hitparád Mike Candys, Sak Noel a Dennis Sheperd, Stonebridge nebo čeští rezidenti Chris Sadler, Thomas Coastline, Mikael van Dikeen, Crossryders a další. V pátek si na své přijdou fanoušci happy houseu a dance flooru, sobota je pak laděná do progressive houseu, trancu a electra.
Sázavafest se rozvlní také reggae rytmy v podání Michala Šepse, Mr. Cocomana, kapelou Švihadlo a Sattatree. Dále také hravým ska v podání Yellow Umbrella, Chancers, Basta Fidel či Spankers.

Dvanáctý ročník festivalu má na seznamu účinkujících i zahraniční jména a jako již tradičně se nejedná jen o pouhé koření, ale o prestižní průřez celosvětovou scénou. Zahrají takové hvězdy jako Kaiser Chiefs, Fun Lovin´ Criminals, Lyre Le Temps, Molotov, Skindred, Frantic Sunday či Katarína Knechtová.

Většina české špičky se představí na Óčko stage, kde vystoupí Tomáš Klus, Mandrage, Nightwork, Monkey Business, Wohnout, Mig 21 a také Kamil Střihavka, Aneta Langerová či vítězka loňského Objevu roku Gabriela Gunčíková.

Letní Sázavafest představuje ve svém programu i české pěvecké legendy. Vystoupí Petr Spálený, Jirka Schmitzer, Josef Klíma, Vladimír Mišík s Radimem Hladíkem a Jaroslav Svěcený se skupinou Jablkoň.

Těšit se můžete i na doprovodný program festivalu, který bude zahrnovat Dětský koutek Minimax, Tech zónu ČVUT, Ozvěny AniFestu či vystoupení balkánských DJs Baikaltrain Disco.

Čepovat se v průběhu festivalu bude místní pivo Ferdinand (desítka a jedenáctka), nealko ochutnáte v podání točené malinovky nebo Kolicoly od sodovkárny Koli a pochutnat si můžete i na kuřecích specialitách od KFC.

Festivalový areál se otevře 2. srpna v 11 hodin a bude v provozu do 5. srpna. Celofestivalové vstupenky se dají pořídit v síti Ticketportal za 1.290 Kč + poplatky a od 1. června je stále v prodeji limitovaná série vstupenek 1+1 zdarma. Třídenní vstupenky na místě budou k mání za 1.600 Kč. Pořadatelé opět zavedou na místě jednodenní vstupné a to na čtvrtek za 150 Kč a sobotu za 800 Kč. Vstupenka do stanového městečka na celou dobu festivalu vyjde na 250 Kč na osobu. Na festival se nejpohodlněji a nejlépe dostanete vlakem při zakoupení jízdenky Českých drah VLAK+.

Více na www.sazavafest.cz

O dvě vstupenky na Sázavafest můžete soutěžit s Kraus magazínem. Stačí, když správně odpovíte na soutěžní otázku zde.

Více se múžete dočíst v celém článku Letošní Sázavafest bude naprosto úžasný. Nezabudněte si také pročíst ostatní články našeho magazínu.

Náhodné články:

Tags: ,

0 Comments

You can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment