Klavír od firmy Yamaha?

Obchod — By on 25.3.2011 13:56

Společnost Yamaha má již více než stoletou tradici ve výrobě klavírů. Jako největší světový výrobce se zaměřuje na široké spektrum klavírů, které ocení jak studenti hudebních konzervatoří či žáků hudebních škol, tak i profesionální klavíristé. Ptáte-li se, proč si vybrat klavír právě od společnosti Yamaha, pak je odpověď poměrně jednoduchá. Yamaha je jednou z nejprestižnějších značek na hudebním trhu. Tuto prestiž si získala zejména vysokou kvalitou hudebních nástrojů, které vyrábí. Výjimkou nejsou ani klavíry, spíše naopak. Klavíry jsou chloubou společnosti Yamaha.

U klavírů značky Yamaha je jednou ze základních charakteristik stabilita ladění, mechanická odolnost klávesové mechaniky a skvělá reaktibilita klaviatury, vše vyrobeno v Japonsku špičkovými technologiemi a na základě více než 100 lety prověřených technologií a patentů Yamaha. Tyto vlastnosti jsou také důležité pro následnou péči o klavír. Na klavíry Yamaha je poskytována pětiletá záruční doba.

Vysokou kvalitu zvuku a celkové provedení nabízí rovněž pianina Yamaha.

V České republice je významným prodejcem společnost CMI Melodia a.s., která se specializuje právě na hudební nástroje od firmy Yamaha. Klavíry a nejen ty je možné objednávat v internetovém obchodě Cmias.cz, případně v kamenném obchodním domě CMI plaza, který naleznete v Hradci Králové.

V současné době Yamaha vyrábí tři sériové řady klavírů, kterým se bude blíže věnovat další část článku.

Prémiové klavíry

Yamaha Premium Pianos neboli produktová řada "Premium" získala toto označení kvůli tomu, že ztělesňuje vše, co je vynikající a mimořádné na klavíru. Jedná se o jedinečné a špičkové hudební nástroje – mistrovská koncertní křídla, které vychází z cíle společnosti Yamaha, produkovat vždy to nejlepší.

Ručně vyrobené mistrovské klavíry se opírají o dlouhodobé zkušenosti s výrobou vysoce kvalitních koncertních křídel. Experti z Yamahy strávili mnoho hodin testování s předními světovými klasickými umělci, aby vyvinuli to nejlepší.

Mistrovské koncertní klavíry jsou určeny svým standardem pro velké koncertní sály. Mistrovská ruční výroba křídla za pečlivého výběru použitých materiálů. Mistrovská ruční výroba modelových řad „PREMIUM“ se vyznačuje vrcholem klavírní technologické kvalifikace, co mohla firma Yamaha dosáhnout. Její úspěch dokazuje nespočet pódií a institucí, kde jsou tyto mistrovské modely umístěny. Firma Yamaha klade vysoký důraz na výběr materiálů, které již nejsou v Evropě k dispozici a tím spolu s high technologií určuje nejvyšší profesionální standardy v oboru.  Materiály použité při výrobě křídel přináší teplejší, bohatší tóny s prodloužením resonance. Vytříbeností technických specifikací použitých strun, klavír jako celek tvoří čistější, více perfektně kulaté a harmonické basové tóny. Estetická uhlazenost včetně inovovaných noh, notového stojánku a lyry, nový rám a celý kabinet poskytuje vyvážený elegantní vzhled.  

Klavíry produktové řady C

Grand Piano C series – klavíry produktové řady C jako „CONSERVATORY“ navazují na tradici hudebních nástrojů Yamaha s důrazem na detail produktu. Mezi hlavní klady patří zlepšení jak po stránce rezonance, tak i expresivity ovládání hudebního nástroje. Klavíry série C se staly nejlépe prodávanými klavíry na světě.

Yamaha klavíry série C udávají a stanoví tónové a technické standardy v této třídě. Dnešní C série, nedávno konstrukčně inovovaná, přináší nový akustický výkon a barevnost tónů. Spolu s mechanickými vlastnostmi klavírů jako je velmi mechanicky odolná klávesová mechanika Yamaha a při hře pocitově velmi příjemná klaviatura a také dále velmi stabilní ladění, nabízí kompletní C série vyvážený výběr sedmi význačných nástrojů s vysokou kvalitativní úrovní.

Malá křídla

Malá křídla Yamaha s plným rezonančním tónem jsou skvělou volbou pro menší místnosti. Výhodou je dostupná cena, kterou ocení např. konzervatoře a základní umělecké školy, pro které jsou tyto modely standardizovány.

Malá koncertní křídla Yamaha jsou cenově nejdostupnějšími klavíry na trhu!  Nečekaně nádherný zvuk u neobvykle kompaktních rozměrů tak malých křídel.

Náhodné články:

Tags: , , ,

Comments are closed.