Jakou vybrat podlahu?

Dům a zahrada — By on 25.8.2011 18:15

V momentě, kdy budujete nebo rekonstruujete svůj domov či kancelářské a obchodní prostory, jako jedna z prvních věcí která vás potká je výběr podlahovin. Podlaha je základ interiéru. Měla by odrážet povahu a charakter místnosti. Současně s tímto faktem by měla vyjádřit styl a preference majitelů.

Obývací pokoj je srdcem domova. Zde se odbývá veškerý společenský ruch rodiny, přijímají se návštěvy a tráví příjemné chvíle relaxu. Podlahy by tedy měla být útulnou, hřejivou a reprezentativní.
Na výběr máme mezi dřevěnou podlahou, laminátovou, kobercem, dlažbou – popřípadě kombinací.

Dětské pokoje jsou místem, kde se naše fantazie při zařizování může opravdu rozjet na plné obrátky. Co se výběru podlahovin týká, vhodné jsou lehce udržovatelé povrchy, které ovšem současně mají vynikající tepelně-izolační vlastnosti. Většina z nás tedy do dětských pokojů volí mezi koberci, PVC či marmoleem a plovoucími podlahami – ať už dřevěnými či laminátovými.

Do ložnic většina populace volí koberec kvůli pocitu útulnosti a tepla. Nicméně například pro alergiky je určité vhodnější dřevěná či laminátová plovoucí podlaha. Vkusně vybrané marmoleum či linoleum v elegantním dekoru taktéž není v českých ložnicích ničím výjimečným.

Co se týká provozních místností domů, jako je kuchyně, chodba, koupelna a záchod, zde volíme mezi praktickou udržovatelností, tepelnou izolací a odolností vůči mechanickému poškození a odolnosti vůči vlhkosti. Tudíž jako jasní favorité se jeví dlažby či kamenné podlahy, dále linolea. Do vstupních prostor může být taktéž umístěn koberec – nejlépe zátěžový, s čistící zónou.

Ať už máte v plánu výběr podlahovin v domácnosti či provozních prostor, mějte šťastnou ruku při výběru. Pečlivost je na místě, vždyť podlaha je základ bydlení.

Náhodné články:

Tags: , ,

Comments are closed.