Jak vybrat vzduchový kompresor

Obchod — By on 22.7.2011 17:14

Pokud ve Vaší firmě potřebujete stlačený vzduch, uvažujete pravděpodobně o koupi vzduchového kompresoru. Koupě vzduchového kompresoru však může být poměrně náročnou investicí a je tudíž nutné tuto investici dobře zvážit. Při výběru vzduchových kompresorů však hraje důležitou roli i celá řada technických požadavků, které na kompresor můžete nebo budete mít. Podívejme se alespoň na ty nejdůležitější.

Využití vzduchového kompresoru

Na začátku výběru vzduchového kompresoru je vhodné si rozmyslet jak moc bude kompresor v provozu využíván. Je nutné zvážit i firemní plány minimálně do středně dlouhého období, jelikož investice do vzduchového kompresoru není investicí na krátkou dobu. Pokud víte, že využití bude spíše nižší a kolísavé je většinou vhodné se zaměřit na výběr kompresorů pístových, pokud naopak bude vytížení stroje velké až nepřetržité zvolte spíše kompresor ze skupiny šroubových.

Množství stlačeného vzduchu

S úrovní využití úzce souvisí i další důležitý aspekt při volbě vzduchového kompresoru a tím je potřebné množství stlačeného vzduchu. Pro výpočet spotřeby je nutné připočítávat 20% ke spotřebě jednotlivých spotřebičů.S množstvím vzduchu souvisí i potřebný tlak – potřebný tlak si zjistěte vždy u jednotlivých spotřebičů stlačeného vzduchu a vybírejte vzduchový kompresor poskytující odpovídající tlak.

Kvalita vzduchu za kompresorem

Neméně důležitá charakteristika stlačeného vzduchu pro výběr kompresoru je i jeho tzv. kvalita. Vzduch za kompresory totiž může obsahovat různé nečistoty, což některým zařízením může vadit a jiným ne. Kvalita vzduchu se dělí do různých tříd, podle množství nečistot. Jedním z nejvíce kvalitních vzduchů je vzduch za šroubovými kompresory, pokud však chcete dosáhnout maximální kvality využijte přídavná zařízení v podobě sušiček a filtrů. Pokud si nevíte s kvalitou stlačeného vzduchu rady, vždy se raději poraďte s odborníky.

Cena a provoz kompresoru

Neposledním prvkem při výběru vzduchového kompresoru je samozřejmě i pořizovací cena samotného vzduchového kompresoru a případných potřebných doplňků. Ovšem náklady na stlačený vzduch zahrnují kromě pořizovací ceny kompresoru hlavně i jeho provozní náklady. Tyto náklady je vždy nutné zahrnout do kalkulace celkové investice. Zároveň je třeba počítat i s mimořádnými provozními náklady, které se mohou objevit v podobě nutných pravidelných servisních prohlídek, ale i v „nahodilých“ servisních zákrocích. Z důvodu nutných občasných oprav je důležité zvážit i dostupnost a cenovou hladinu náhradních dílů a servisních služeb,jak záručních tak i pozáručních. Tímto krátkým shrnutím jsme samozřejmě nevyčerpali veškeré faktory ovlivňující výběr vhodného vzduchového kompresoru. Je vidět, že investice v podobě vzduchového kompresoru se často potýká s nutností znalosti mnoha technických a technologických aspektů. Proto je nanejvýš vhodné při pořizování vzduchového kompresoru pro Váš provoz využít služeb profesionálů, kteří Vám nejen poradí s výběrem, nákupem, ale rovněž provedou i odbornou instalaci a zajistí jak záruční tak pozáruční servisní prohlídky. Společnost 2e s.r.o. se zabývá oblastí stlačeného vzduchu již od roku 1993 a své dlouholeté zkušenosti v oblasti vzduchových kompresorů, vždy využívá pro maximální spokojenost svých zákazníků. Společnost 2e nabízí jak kompresory pístové pro přerušovaný provoz tak i kompresory šroubové, které slouží spíše v náročnějších provozech. 2e zároveň nabízí i celou řadu doplňků pro stlačený vzduch a především pak kompletní servisní zajištění kompresorového provozu. Více informací se dozvíte na našich webových stránkách 2e s.r.o. – vzduchové kompresory.

Náhodné články:

Tags: , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.