Interiér bez kontrastu a vzruchu: Co s ním?

Nezařazené — By on 17.1.2012 20:37

Interiéry

Zásluhou černého stropu je pokoj velmi tmavý, působí smutně a vládne v něm ponurá nálada.

Černý strop

Největší a fatální chybou tohoto interiéru je černý strop. Díky masivnímu pohlcování denního světla – kterého zde rozhodně není nadbytek -, ubírá interiéru vitalitu. Velká, černá plocha stropu působí jako nepěkná černá díra, díky které nemá prostor jasně definovaný tvar ani čitelné hranice. V hluboké tmě zůstává i horní pasáž dekorativních tapet, což místnost opticky snižuje. Navíc atmosféra, kterou černý strop ve spojení s mnoha dalšími tmavými barvami navozuje, je značně ponurá až dekadentní. Pro trvalý nebo dlouhodobý pobyt bude tento interiér vyhovovat opravdu jen málokomu!

Výrazná tapeta

Tapeta má v interiéru historického objektu své opodstatnění – dobře sem stylově zapadá a rezonuje s architekturou stavby. Zde se nejspíš jedná o cenný původní prvek s památkovou hodnotou. Dekorativní tapety s atraktivními zlacenými plochami působí luxusně a jsou pravděpodobně ručně malované. To, že jejich krása nevyznívá naplno, je vinou černého stropu a tmavé podlahy, které nevytvářejí potřebný kontrast, a výrazně dekorativní tapeta tak postrádá adekvátní rám. Pozornost od ní zbytečně odvádí také tmavý vzor na pohovce.

Konferenční stolek

Výběr konferenčního stolku je ukázkovou, doslova školní chybou. Stylově sem vůbec nezapadá a nepodařilo se mu ani jít v současné době módní a oblíbenou cestou kontrastu. Nehodí se sem ani jeho materiál, ani jednoduchý, zdánlivě nekonfliktní tvar, který v souvislosti s ostatním nábytkem a filigránskou malbou tapety působí velmi těžkopádně až bezohledně. Volba proutí jako přírodního materiálu neutrální barevnosti se zajímavou strukturou by nemusela vyznít takto nešťastně, pokud by forma a design stolku byly zvolené citlivěji.

Více se múžete dočíst v celém článku Interiér bez kontrastu a vzruchu: Co s ním?. Nezabudněte si také pročíst ostatní články ze sekce Interiéry.

Náhodné články:

Tags: , , , ,

0 Comments

You can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment