Ideální partner podle horoskopu

Nezařazené — By on 12.4.2012 19:07

Astrologie

Jaký partner vás přitahuje?

Ascendent představuje naše Já, zatímco opoziční descendent „hovoří“ o partnerovi (Ty). Právě tato oblast důvěrných vztahů napovídá, jaká budou naše partnerství. Nejde o „danosti“, které nemůžeme změnit, naopak jsou to výzvy, které máme pochopit a naplnit. Hlavním úkolem je přijetí partnera, který může být odlišný a jedinečný zároveň.
Pro zjištění svého ascendentu zašlete jednoduše SMS

Pracovní partnerství


Málokdo tuší, že k sedmému domu (descendentu) patří i pracovní partnerství. Tedy i různé smlouvy, dohody, kontakty. I toto je důležitý bod osobního horoskopu. Jeho prostřednictvím rozvíjíme své dovednosti v oblasti soužití a spolupráce s druhými.

Já + ty

ASCENDENT BERAN – DESCENDENT VÁHY

  • hledáte vyrovnávajícího partnera

Osobnost člověka Berana (jeho Já) má většinou velké ego. Proto se musí učit od protilehlého znamení Vah toleranci a pochopení.
Je třeba vzít na vědomí, že osobnost prudkého Berana může jemnost a nerozhodnost protějšku ve znamení vzdušných Vah naprosto iritovat a uvádět doslova do ohnivého varu. S tímto descendentem jsou většinou spojené také větší nároky na exteriér partnera či partnerky. V tomto případě by mělo jít o celkově harmonickou a vyrovnanou osobu, která toho hodně vydrží a snese. Protějšek by měl být pokud možno umělecky založen, jak se říká políben múzou. Prostě tak, aby leckdy neotesané beraní povaze pomohl nalézt lehkost, nadhled a šarm. Výsledkem pak může být partner zábavný, poutavý, společenský. Ideální je, když se najde harmonická, tedy „vyvážená“ osobnost, která se nepokouší svého Berana v čemkoli převyšovat. Pak už nic nebrání společně sdílenému štěstí.

ASCENDENT BÝK – DESCENDENT ŠTÍR

  • hledáte vášnivého partnera

Zde se setkávají dva protichůdné vlivy. Osobnost Býka (ascendent) chce mít pocit, že partnera vlastní. A život dokazuje, že leckterý zrozenec to často svým žárlivým chováním dává plně najevo.
Toto spojení (Býk – Štír) většinou přináší bouřlivý partnerský život. Vášně, náhlé zvraty, rozchody a nečekaná oživení. Descendent ve Štíru není jednoduchý. Takto založený člověk většinou vyhledává komplikovaná partnerství s nevyzpytatelnými osobnostmi, které dávají přednost vášnivým milostným dramatům. A tady je nutno zdůraznit – často je podvědomě vytvářejí. Jedno je jisté, descendent ve Štíru není nudný. Takže – něco pro silné povahy. S descendentem ve Štíru nás většinou přitahují tajemní jedinci. Ano, přesně ti, kteří dokážou vykouzlit ve svém okolí napětí. Nejen erotické, ale i duševní nebo také duchovní.

ASCENDENT BLÍŽENCI – DESCENDENT STŘELEC

  • hledáte snaživého a vnitřním ohněm naplněného partnera

Zrozenec s touto kombinací si rád hraje a neustále poznává nové věci. Právě tento ascendent mu dodává lehkost. Proto očekává od svého partnera (descendentu) zábavu, vzrušení a zaujetí společnými plány a nápady.
Vzdušný element Blíženců (v ascendentu) by měl být rozdmýcháván ohněm Střelce. Ve vztazích tito lidé potřebují dynamiku, jinak se totiž nudí, což nepřispívá ke zdárnému fungování vztahu. Osoby s descendentem ve znamení Střelce přitahují partneři, kteří mají životní nadhled, určitou „lehkost bytí“ a jsou optimisticky naladění. Pozor, humor v tomto vztahu hraje velkou roli. Jestliže partner (descendent) nemá vlastní názor, nápady a vize, končí tyto vztahy velmi rychle. Většinou zaviněním třetí (zajímavější) osoby. Nutno upozornit, že toto spojení přináší často milostné trojúhelníky a dlouholeté paralelní vztahy.

ASCENDENT RAK – DESCENDENT KOZOROH

  • hledáte ctižádostivého a solidního partnera

Jedinci s tímto ascendentem trpí přecitlivělostí. Proto k jejich vnitřnímu vyladění slouží spojení se střízlivým Kozorohem. Tato dvojice pak často řeší emocionalitu. Na jedné stranně jí bývá příliš mnoho, na straně druhé nedostatek. P
artner (descendent) v Kozorohu přináší saturnskou zátěž. Popravdě řečeno, většinou jde o vztahy dlouhodobé, tzv. přenošené. Důležitou roli zde sehrává poněkud chladné, citově nečitelné chování partnera. Tito lidé mnohdy žijí nebo pracují daleko od sebe, může se jednat o cizince či muže a ženy vázáné v jiných vztazích nebo dokonce v manželstvích. Descendent v Kozorohu může naznačovat, že opravdový vztah nebo manželství zažijeme až ve zralém věku. Je dobré počítat s tím, že tento „protějšek“ přináší do milostného života a do vztahů problémy, různé průtahy a nejasnosti.

ASCENDENT LEV – DESCENDENT VODNÁŘ

  • hledáte originálního a intuitivního partnera

Silná osobnost ve znamení Lva bývá egocentrická. K tomu, aby sestoupila ze svého trůnu, potřebuje setkání s partnerem (descendentem) ve vzdušném znamení Vodnáře.
Toto spojení mívá zajímavý efekt: vzduch Vodnáře zchladí sálající oheň Lva. Má schopnost přimět ho, aby nepálil, ale zahříval své okolí. Právě k tomu slouží propojení s idealistickou povahou partnera Vodnáře. Je jisté, že majitele tohoto postavení budou přitahovat originální a zcela nevšední partneři. Například idealisté, pro které vlastní individualita a osobní život (zvláště v mladším věku) moc neznamená. Lví ascendent chce být stále obdivován a ujišťován o své výjimečnosti. Na to ale vodnářský partner většinou nemá čas. Je zaměstnán jinými starostmi, kupříkladu globálním oteplováním, prasečí chřipkou nebo událostmi, které nás možná čekají kolem roku 2012.

ASCENDENT PANNA – DESCENDENT RYBY

  • hledáte oddaného a něžného partnera

Střízlivou osobnost s ascendentem Panny může její protějšek, přecitlivělý descendent v Rybách, v lepším případě dojmout, v horším (a k tomu většinou dochází) spíše iritovat.
Pracovitost, analytické myšlení a důraz na výsledek je součástí osobností s ascendentem Panny. Naopak partner přináší chaotičnost, nerozhodnost, obavy a také útěky od reality. Tito partneři často nevědí, co chtějí, což přivádí ascendent Panny do varu. Často se snaží ze zodpovědnosti vyklouznout stejně jako ryba ze sítě. Rybí descendent přináší problémová, nejasná partnerství s protějšky s labilním nervovým systémem. Jednak trpí svou přecitlivělostí, jednak mohou podléhat různým závislostem (alkohol, drogy, předchozí vztah apod.). Zkrátka a dobře, může docházet k častým „záplavám“. Jakékoli vztahové problémy by nás v souvislosti s touto kombinací neměly překvapovat.

ASCENDENT VÁHY – DESCENDENT BERAN

  • hledáte nezkrotného a bojovného partnera

Elegantní a zasněný ascendent ve znamení Vah může často unikat z reality všedního dne. Tam ho však spolehlivě vrátí opoziční a rázné znamení Berana v descendentu.
Právě v této kombinaci je prostor pro vzájemné vyrovnávání mezi poněkud nerozhodným vzdušným elementem (Váhy) a ohnivým potenciálem pro rázné jednání (Beran). Partner v neurvalém znamení Berana však jemnocitné Váhy často děsí. Ty si pak musí zvykat na bojovnost a přímočarost svého protějšku a přiučit se tak rozhodnějšímu jednání. Obvyklým problémem lidí s tímto ascendentem bývá nerozhodnost. Je na nich, aby se svým protějškem v rozumné míře inspirovali. Tento descendent většinou přináší více krátkodobých, zato ohnivých vztahů. Zúčastnění se určitě nenudí, ale ani zvláště nebaví. Spíše měří síly. Beran je silnější, Váhy mazanější.

Více se múžete dočíst v celém článku Ideální partner podle horoskopu. Nezabudněte si také pročíst ostatní články ze sekce Astrologie.

Náhodné články:

0 Comments

You can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment