Chyby v interiéru: Stísněný prostor chce specifický přístup

Dům a zahrada — By on 21.5.2012 19:57

Interiéry

Stísněný prostor totiž kromě aplikace základních obecně platných pravidel vyžaduje specifický přístup a do detailu promyšlený koncept.

Betonový strop

Betonový strop je nepřehlédnutelný stylotvorný prvek, který výrazně ovlivňuje atmosféru celého prostoru. Naznačuje specifický vkus a preference majitelů, kteří si evidentně nepotrpí na zbytečnou zdobnost a nenechají se ovlivnit konvencemi. Přesto se nad vhodností této volby vznáší otazník. Strop totiž podobně jako podlaha zásadně ovlivňuje světelné podmínky v interiéru, který v tomto konkrétním případě není nijak nadstandardně osvětlený. Kvůli betonovému stropu se tak trvalé využívání umělého osvětlení během dne stalo nepříjemnou nutností.

Barevná výmalba

Sytá chladně zelená výmalba čelní stěny za kuchyňskou linkou působí velmi rozpačitě. Na malé ploše rozdělené na dvě části horní řadou kuchyňských skříněk nemá šanci vyznít. Navíc upozorňuje na nepraktické umístění dveří v rohu se stranově obráceným otevíráním. Výrazně barevná výmalba si zaslouží ucelenou stěnu bez oken, dveří a nepravidelností. Její použití na malé části stěny vedle dveří do spíže bylo spíše kontraproduktivní. Bílá výmalba by splynula s linkou, dodala jí čistý, ucelený výraz a nepovedené dveře do spíže nechala efektně zmizet.

 

Kuchyňská linka

Více se múžete dočíst v celém článku Chyby v interiéru: Stísněný prostor chce specifický přístup. Nezabudněte si také pročíst ostatní články ze sekce Interiéry.

Náhodné články:

Tags: , , ,

0 Comments

You can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment