5 kroků, jak začít znovu po nevěře!

Nezařazené — By on 31.1.2012 19:11

Partnerské vztahyByl vám nevěrný, ale ukončit vztah nechcete ani vy, ani on. Máte za sebou pláč, vztek i první útlum a pocity bezmoci. Teď se po vás chce, abyste se rozhodla. Může váš vztah fungovat i nadále?

Diskutujte: Dokázala byste ještě nevěrnému partnerovi věřit?

Mohlo by vás také zajímat: 5 nejlepších zbraní proti milenkám nebo Nevěra podle znamení zvěrokruhu

Myslela jste si, že váš vztah nevěra nepoznamená, ale opak se stal pravdou. Váš partner se přiznal k sexu s někým jiným, ale chtěl by to napravit. Jemu se ulevilo a najednou má svědomí čistější. Jenže co s tím máte dělat vy? Ne nadarmo se říká, že co oči nevidí, srdce nebolí. Rozhodně v sobě neduste své pocity a křičte, plačte, zavřete se do pokoje, lehněte si, dejte si vanu, běžte běhat, rozbijte pár talířů. Prostě dělejte všechno, co by vám mohlo pomoci trochu si vyčistit hlavu.

Má to ještě cenu?

Kromě čistění hlavy si také položte první, ale velmi zásadní otázku: „Stojí mi za to?“ Možná vám bude dlouho trvat, než najdete odpověď, ale neuspěchejte to. Rozmyslete všechna pro a proti, klidně si všechno sepište. Pokud vám nedělá dobře partnerova přítomnost, poproste o soukromí. Ať chvíli bydlí u kamaráda nebo rodičů. Zjistěte, jestli vám chybí, ještě je to stále láska. Možná vám totiž nevěra otevře oči a zjistíte, že šlo jen o zvyk a po lásce a vášni už není ani stopy. Pokud u obou partnerů zazní odpověď ano, náš vztah za to stojí, pak se vrhněte do nápravy. A pamatujte, musíte do toho jít oba se stejným nasazením. Jen jeden to nikdy nezvládne!

5 kroků k záchraně vztahu:

1. Neobviňujte sebe ani jeho!

  • Ale popřemýšlejte, proč se nevěra přihodila zrovna vám. Sedněte si a popovídejte si o tom, co partnera k takovému jednání vedlo. Zamyslete se i sama nad sebou, jak jste se k němu chovala, nebyla jste spíš matka než manželka? Přemýšlejte nad tím, co vám ve vztahu chybělo, proč ke všemu došlo, zda byla nevěra jednorázová, nebo v paralelním vztahu byly city. Ale neobviňujte se navzájem, to nikam nevede. Pokud toto řešíte, chcete vztah zachránit, a proto na výlevy už není čas.

2. Odpusťte se vším všudy!

  • Promluvili jste si otevřeně a řekli si, co vám na vztahu vadilo a co vás dovedlo až do této situace. Usmířili jste se, a proto rozhodně odpouštějte a začněte znovu. Opravdu se nehodí připomínat každý den partnerovi to, co udělal. Trápí to vás, trápí to i jeho a vztah to neupevňuje. Pokud to půjde, mluvte otevřeně o svých pocitech, ale rozhodně nerýpejte, nepřipomínejte a nenarážejte.

3. Věřte, ale nespěchejte!

  • Důvěra je nalomena. Jak začít znovu věřit? Na důvěru není potřeba spěchat. Partner by od vás neměl čekat pochopení pro zpoždění hned druhý večer. Rozhodně ale zapomeňte na přehnané kontrolování partnerových kapes, košil, mobilu či internetu. Nemusíte mu věřit ihned, ale prohledávat jeho soukromí se vám nevyplatí. A to hlavně tehdy, pokud on seká opravdu latinu, chce váš vztah zachránit a při takovém slídění vás načape. Jednou to odpustí, ale podruhé už by mohl chtít odejít a boj vzdát. Necítíte se jistá v kramflecích a potřebujete od něj slyšet, že vás má rád? Řekněte mu to. Důvěra se buduje pomalu, ale jakmile se to podaří, váš vztah bude na začátku a vy budete zase šťastná.

4. Pravidla do vztahu patří!

  • Kvůli předchozímu bodu je potřeba nastavit ve vztahu nové oboustranné dohody. Dohodněte se, že si budete při zpoždění v práci volat, dohodněte se na společných večerech či výletech. Zajistěte si nové rituály, které vás budou spojovat. V první řadě půjde o toleranci a kompromis. Každý budete muset opustit svoji pýchu a trochu odlehčit své požadavky. Nejde totiž jen o to, že partner teď musí dělat to, co chcete JEN VY, ale jde vám o to, abyste OBA byli tentokrát ve vztahu spokojeni. A chcete si být jistější? Pak si nová pravidla vztahu napište na papír a uvidíte, že bude mnohem těžší je porušovat.

Více se múžete dočíst v celém článku 5 kroků, jak začít znovu po nevěře!. Nezabudněte si také pročíst ostatní články ze sekce Partnerské vztahy.

Náhodné články:

Tags: , , , , ,

0 Comments

You can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment